Jak urządzić salon z kuchnią otwartą?

Nowoczesne projekty architektoniczne wyróżniają się minimalizmem, stonowanymi barwami – bielą, szarością i czernią, a także ponadczasowymi materiałami, takimi jak naturalne drewno. Współczesne przestrzenie łączą również inne aspekty. Architekci wnętrz stawiają na przestronność, kompaktowość i inteligentne wykorzystanie dostępnego metrażu. Połączenie kuchni z salonem jest więc rozwiązaniem, będącym niemalże wizytówką nowoczesnych domów i mieszkań.

Urządzanie salonu z otwarta kuchnią nie należy do zadań, które przychodzą z łatwością. Projektant wnętrz musi spoić funkcjonalność kuchni z jej estetycznym, schludnym i ergonomicznym wykończeniem. To wszystko z uwzględnieniem kompatybilności między kuchnią a salonem. W końcu bowiem salon z kuchnią stanie się centralną częścią domu, w którym odbywać będą się spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Salon z otwartą kuchnią – inspiracje

Najważniejszą kwestią podczas urządzania salonu z otwartą kuchnią jest wyznaczenie stref i delikatne zaznaczenie granic pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Zadanie to zdecydowanie ułatwią takie elementy wyposażenia jak stół, przełamujący linię między kuchnią a salonem lub blaty kuchenne z eleganckimi hokerami, podkreślającymi nowoczesny charakter wnętrza. Przy blatach dzięki temu będzie można delektować się pysznymi posiłkami, prowadzić długie rozmowy z najbliższymi, a nawet uczyć się i pracować.

Połączenie krzeseł typu hokery z estetycznie wykonanymi blatami kuchennymi z drewna to jedna z inspiracji zaaranżowania salonu z otwartą kuchnią. W nowoczesnych wnętrzach kluczową rolę odgrywa minimalizm. Doskonałym pomysłem do salonu z otwartą kuchnią będą więc zaprojektowane i wykonane na indywidualne zamówienie meble drewniane, które wpasują się w kolorystykę i styl pomieszczenia, nadając mu indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Meble na zamówienie do salonu z otwartą kuchnią można dostosowywać do własnych preferencji, wymiarów pokoju, a także potrzeb gospodarstwa domowego.

Kuchnia z salonem

To, na jakie rozwiązania architektoniczne zdecyduje się inwestor, zależy tylko od jego osobistych wizji i założeń projektowych. Bez względu jednak na to, jak urządzi się salon z otwartą kuchnią, najważniejszym aspektem są wysokiej jakości meble, wykonane z trwałych na wiele czynników zewnętrznych materiałów. Mowa oczywiście o wilgoci, uszkodzeniach mechanicznych czy promieniowaniu UV.

Nasza firma zajmuje się projektowaniem eleganckich i nowoczesnych mebli do otwartego salonu i kuchni. Produkty od początku do końca powstają w Polsce, w naszej własnej stolarni pod Warszawą, w Rawie Mazowieckiej, pod okiem najlepszych fachowców. Kontrahenci mogą zaczerpnąć inspiracji na salon z kuchnią otwartą, zapoznając się z przykładowymi realizacjami online lub odwiedzając jeden z dwóch studiów stacjonarnych w stolicy Polski. Zapraszamy do kontaktu, jeśli poszukują Państwo najwyższej klasy wyposażenia wnętrz do kuchni z salonem. Gwarantujemy wysoką jakość obsługi, profesjonalne podejście, szeroką wiedzę branżową i pomoc w każdym aspekcie. Chętnie podpowiemy, jak urządzić salon z otwartą kuchnią i odpowiemy na inne, nurtujące pytania.