Jak wykorzystać wnękę w pokoju? Modne aranżacje wnęki ściennej

Będąc na etapie kupna mieszkania czy domu, inwestorzy kierują się kilkoma kryteriami. Podstawowymi wytycznymi są m.in. metraż nieruchomości, rozmieszczenie pokoi, lokalizacja, a także cena. Często dopiero po wprowadzeniu się nowi lokatorzy dostrzegają wiele cech mieszkania lub domu jednorodzinnego, na które wcześniej nie zwrócili uwagi. Przykładem mogą być chociażby wnęki w ścianach. Zagospodarowanie wgłębienia jest pozornie trudnym zadaniem, jednak w rzeczywistości istnieje wiele sposobów na zabudowę wnęki w pokoju, łazience, a nawet w korytarzu.

Jak wykorzystać wnękę w pokoju?

Wszystko zależy od ilości dostępnego miejsca oraz osobistych preferencji inwestorów. Bardzo popularnym i zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem jest zabudowanie we wnęce szafy na ubrania, a nawet stworzenia małej garderoby, jeśli przestrzeń na to pozwala. Umieszczenie we wnęce szafy z pewnością przełoży się na oszczędność miejsca w pokoju i pozwoli na estetyczny, minimalistyczny wygląd pomieszczenia.

Aranżacja wnęki w ścianie

Idealnym pomysłem na aranżację wnęki w pokoju dziecięcym lub sypialni jest umieszczenie wewnątrz łóżka. Klasyczne czy rozzuwane – wszystko zależy od Państwa preferencji. Takie rozwiązanie prezentuje się efektywnie i tworzy w pokoju przytulny, kameralny klimat. Z kolei w małej wnęce pod oknem można umieścić zabudowę meblową, jako naturalne przedłużenie parapetu i miejsce na dekoracje, kwiaty czy książki lub dodatkową przestrzeń do relaksowania się z lekturą w dłoni.

Będąc przy strefie odpoczynku, nie sposób wspomnieć o umieszczeniu we wnęce kominka, przy którym można ogrzewać się w zimne dni. Innym sposobem na aranżację wnęki w ścianie jest wbudowanie w nią dostosowanej do wymiarów biblioteczki na książki, prasę i płyty. Projekt małej wnęki może obejmować również zabudowy biurka. Za sprawą takiego rozwiązania można stworzyć kameralne miejsce do pracy czy nauki wolne od wszelkich rozpraszaczy.

Zabudowa wnęki do pokoju

Dowolna aranżacja wnęki w ścianie możliwa jest tylko za sprawą mebli na zamówienie, dostosowanych pod względem niekonwencjonalnych wymiarów przestrzeni. Jakościowe i wykonane na podstawie Państwa indywidualnych projektów meble drewniane zostaną stworzone przez zespół naszych wykwalifikowanych specjalistów. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób rzeczowy i profesjonalny, dbając o najmniejszy szczegół mebli pod zabudowę wnęki w pokojach. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.