Kuchnia z wyspą otwarta na salon. Postaw na niebanalne projekty

Nowoczesne projekty przestrzeni charakteryzuje minimalizm, inteligentne wykorzystanie dostępnego metrażu, a także niebanalność i innowacyjność. Jednym z rozwiązań, które projektanci wnętrz bardzo często stosują zarówno w domach jednorodzinnych, dużych mieszkaniach, jak i kompaktowych lokalach, jest kuchnia z wyspą otwarta na salon. Zabieg połączenia kuchni z salonem sprawia bowiem, iż oba pomieszczenia zyskują na przestronności.

Kuchnia jest sercem niemal każdego domu. To tutaj przygotowuje się posiłki i często rozpoczyna spotkania ze znajomymi. Osoby, które lubią gotować, a jednocześnie nie chciałyby tracić kontaktu z zaproszonymi gośćmi czy rodziną, gdy znikają w drugim pokoju, w szczególności docenią funkcjonalność otwartej kuchni na salon z wyspą. Umieszczone na środku blaty kuchenne naturalnie oddzielą część użytkową od wypoczynkowej, jednocześnie kreując niebanalne miejsce w domu do wspólnych rozmów, gotowania i po prosu cieszenia się swoim towarzystwem.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon

Często uważa się, że kuchnia z wyspą otwartą na salon sprawdzi się tylko w przestronnych pomieszczeniach. Nic bardziej mylnego. Prawdą jest, iż wyspa kuchenna będzie doskonale współgrać z każdym pomieszczeniem, jeśli tylko zostaną zachowane zasady ergonomii i funkcjonalności. Wyspa kuchenna ma bowiem wpływ na usprawnienie prac, dlatego jej lokalizacja i układ musi być dobrze przemyślany. Kuchnia z wyspą otwarta na salon powinna uwzględniać również podstawową kwestię, jaką jest „trójkąt roboczy”, czyli dokładniej umieszczenie w bliskiej odległości trzech głównych elementów wyposażenia – lodówki, zlewu oraz płyty grzewczej lub piekarnika.

Inspiracji na kuchnię z wyspą otwartą na salon jest naprawdę wiele. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajduje się umieszczenie wyspy kuchennej klasycznie, na środku pomieszczenia lub przy ścianie, łączącej część użytkową z jadalnią i salonem. Wyspa kuchenna może pełnić funkcję dodatkowych blatów i szafek, w których pomieści się jeszcze więcej przyborów kuchennych, sprawować rolę stołu w komplecie ze stołkami barowymi lub być przestrzenią, na której zostanie zamontowany zlew lub płyta indukcyjna. To, czy inwestorzy połączą kuchnię z jadalnią i wyspą, a może jedynie poszerzą przestrzeń użytkową, by gotowanie było jeszcze bardziej komfortowe, zależy tylko od ich indywidualnych preferencji i założeń projektowych.

Wyspa kuchenna

W nowoczesnych kuchniach z wyspą otwartą na salon królują odcienie bieli, czerni oraz szarości, a także drewno – ponadczasowy materiał, nadający wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i elegancji. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i realizowaniem zamówień mebli kuchennych z wyspami w naturalnej kolorystyce, odpowiedniej dla współczesnych realizacji, ale również wykorzystującej bardziej odważne, ożywiające pomieszczenie barwy. Pozostajemy otwarci na różne propozycje i pomysły naszych klientów, dlatego zapraszamy do kontaktu, by ustalić szczegóły zamówienia mebli kuchennych z wyspą.