Zabudowy kuchenne do sufitu w małym mieszkaniu – wady i zalety

W zagospodarowaniu małych przestrzeni najważniejsze jest, by wykorzystywać każdy wolny skrawek czy zakamarek podczas aranżacji mieszkania. Taki zabieg pozwala bowiem na wyodrębnienie jak największej ilości przestrzeni użytkowej, która szczególnie w małych lokalach, jest na wagę złota. W małym mieszkaniu często wybiera się zabudowy kuchenne do sufitu na wymiar, aby temu zaradzić. Jakie są wady i zalety takowego rozwiązania? 

Przed podjęciem decyzji o zakupie wysokiej zabudowy kuchennej, warto rozważyć każde „za” i „przeciw”, aby być w pełni świadomym inwestycji. Na niekorzyść zabudowy kuchennej wpływa fakt, iż pokryta szafkami ściana może stwarzać wrażenie przytłoczenia. Odpowiednio zaprojektowanie meble będą jednak wypełniały przestrzeń bez tego poczucia. Wszystko dzięki dobraniu odpowiednich kolorów czy stylu szafek.

Zalety zabudowy kuchennej do sufitu

Argumentów, które przemawiają za zakupem mebli kuchennych w zabudowie, jest zdecydowanie więcej niżeli minusów. Zamontowanie zabudowy kuchennej nad blatem sprawia, że wszystko mamy pod ręką, co z kolei przekłada się na sprawne funkcjonowanie w kuchni i wygodę. Jest to rozwiązanie praktyczne i ergonomiczne. Mnogość szafek umożliwia także ukrycie wszelkich narzędzi i przyborów kuchennych, tworząc spójne i estetyczne pomieszczenie. 

Zabudowa kuchenna do sufitu świetnie sprawdzi się jako naturalny podział otwartej kuchni oraz salonu – szafki będą bowiem wyznaczały granicę pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Właścicielom małych mieszkań zaleca się skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy projektują meble kuchenne w zabudowie. Doświadczenie pracowników Gold Meble pozwoli bowiem na stworzenie kompaktowej kuchni, która jednocześnie nie przytłoczy małych przestrzeni.

Zabudowy kuchenne – Gold Meble

Działamy na rynku od 1997 roku, stale poszerzając swoją wiedzę z zakresu projektowania nowoczesnych mebli kuchennych w zabudowie i nie tylko. Tworzymy szafki na wymiar, odpowiednie do dostępnej przestrzeni oraz Państwa preferencji. Doradzamy także co zrobić, by zabudowa kuchenna nie pomniejszała optycznie lokum. Na tle konkrecji wyróżnia nas indywidualne podejście oraz wysoka jakość mebli, ponieważ od ponad dekady dysponujemy własną stolarnią. Od początku do końca realizacja projektu leży więc w naszej gestii.